Türkçe | Deutsch | English |

Ana SayfaOtel BilgileriFiyatlarTurist RehberiResim GalerisiİletişimRezervasyonziyaretçi defteri

 

 

ETKİLEYİCİ DOĞA, GÜNEŞ, DENİZ VE DOSTCA BİR TATİL.

Otelimiz dünya harikalarından Apollon Tapınağı'na 200 metre mesafededir. Otelimiz birçok önemli tarihi yere de çok yakındır. Örneğin, Milet 25 km, Pirene 35 km, Efes 70 km uzaklıktadır. Doğa harikası Bafa Gölü, otelimize 30 km'dir. Bafa Gölü ve çevresi aynı zamanda Yedi Uyuyanlar bölgesiyle Hristiyanlığn ilk dönemlerinin kilise ve kalıntılarıyla tarihi bir öneme sahiptir. Göl çevresinin dağlık alanlarındaki (Latmos Dağları) mağaralarda 10.000 yıl öncesinin duvar yazıları ve resimleri, insanlık tarihinin izlerini taşımaktadır. Otelimiz tarihi güzelliklerin ve medeniyetlerin izlerini taşıyan bu yerlere, ücrete tabi turlar düzenlemektedir.

 

Didim ve çevresi Ege'nin en güzel kumsallarına da sahip bir yöredir. Örneğin Altınkum Plajı, uzun kumsalıyla ve denizinin temizliğiyle, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi bir tatil yerimiz olarak tanınmaktadır. Ayrıca otelimizin çevresinde birçok değişik güzel koy da bulunmaktadır. Tüm bu doğal, güzel koylara ulaşmak için günün belirli saatlerinde, otelimizin servis aracı, müşterilerimize ücretsiz, düzenli hizmet sunmaktadır.

 

Otelimiz her yıl, Türkiye ve Avrupa'nın dört bir yanından, dostluğa değer veren güzel insanları bir araya getiriyor. Türkü akşamlarında ve genel olarak otelimizde kurulan güzel ilişkiler, çoğu zaman kalıcı dostluklara dönüşüyor. Türkü akşamlarında yanlızca bizler müzik yapmıyoruz; duvarda asılı sazımız ve öteki müzik aletlerimiz çoğu zaman konuklarımızla birlikte sahne alıyor.

 

Otelimizin, "denize sıfır" olmaması, dezavantajdan çok, konuklarımızın dinlenmesi ve gürültüden uzak, sakin bir tatil yapılabilmesi avantajına sahiptir. Altınkum Plajı'na uzaklığımız eğer arcınız var ise yaklaşık 4-5 dakika mesafededir. Aracı olmayan konuklarımız ise otelimizin önünden kalkan Belediye dolmuşlarıyla didimin tüm koylarına ulaşım imkanı bulunmaktadır.Otelimize gelen konuklarımız, Altınkum Plajı'ndaki yoğunluk, gürültüden dolayı, daha sakin ve aileler için daha uygun olan koyları tercih etmektedir.

Hotel KSANTOS, gerek mimarisi gerekse kullanılan malzemeleriyle konuklarımızın rahatlığına özel bir özen göstermiştir.

 

Otelimiz meyve bahçesi, diskosu, Teras Barı, Akvaryum Barı'ndaki canlı türkü akşamlarıyla, hoş ve dostça bir atmosferde konuklarımızın güzel bir tatil geçirmesi için hizmet sunmaktadir.

 

Otelimizin bulunduğu yer, yüksek oksijen ve düşük nem oranından dolayı, Türk Tabiplerı Birliği tarafından özellikle nefes darlığı, astım, romatizma ve kalp hastaları için önerilen bir alandadır.

 

Otelimizde temizlik, hizmet ve dostça bir atmosfer, bizim için en önemli kuralların başında gelmektedir.

 

GELECEK GÜZEL VE AYDINLIK GÜNLER SİZLERLE OLSUN.!

 
info video:

www.youtube.com/watch

 
Ksantos'un (Kızıl Su) Mitolojideki Anlamı.


Mitoloji'de ilk güzellik yarışmasının Anadolu'da yapıldığı söylenir. Günlerden bir gün Tanrıların Tanrısı Zeus Dünyanın en güzel kadınını seçmesi için İda Dağı'nın güzel, soylu çobanı Paris'i görevlendirir. Ona bir altın elma verir ve bunu Dünyanın en güzel kadını kimse ona vermesini buyurur. Yarışmaya o dönemde dünyanın en güzel üç tanrıçası olan Hera, Athena ve Aphrodite katılır. Derler ki, tanrıça Aphrodite, yarışmaya başlamadan önce Troas Ovası'nı sulayan Skamandros Irmağına saçlarını daldırmış. Bir adı da "Kızıl Su" anlamına gelen bu ırmağın Mitolojideki ismidir Ksantos. Bu suya giren koyunların tüyleri kızıllaşırmış ondan bu ad takılmışmış bu ırmaga. Güzeller güzeli Aphrodite de yarışma öncesi Parıs'e daha çekici görünmek için saçlarını kızıllaştırmak için bu ırmakta yıkamış.

Derken yarışma başlamış. Yakışıklı Paris üç güzel arasından altın elmayı Aphrodite uzatmış. Böylelikle Dünyanın ilk güzellik yarışması da son bulmuş.

 
 Impressum | E-Mail - Contact | Links | Sitemap |